Svou hudbu vaříme podle prověřených jazzových receptů. Česky a po našem

Kapela vzniká v roce 2015 jako zoufalý pokus tří zakládajících členů uvařit dixík z kytary, banja a trumpety. Po příchodu tuby a po čase i valchy se finální vysněná podoba ŠouflŠou dotváří až na podzim 2019, kdy se dechová sekce konečně rozrůstá o klarinet.

Vypráskaná trumpeta, pohlavkující banjo a cit k dobře předrženým stopkám, to jsou hlavní ingredience naší tvorby. Pak už jenom dixielandové aranže, nekompromisní tuba a vlastní texty, ve kterých se sem tam zaleskne i to staré dobré české písničkářství.

Ondřej Němeček

Autor všech našich textů a majitel nejplynulejšího pohupu v kolenou napříč generacemi. Mezi jeho odkaz jednou bude patřit speciální chvat na míchání turka a pověst o nakloněné zastávce v Zelenči. Od doby, co máme v kapele valchu, už není terčem posměchu každého zvukaře. 

„Kubo, je to od Es“

Vojtěch Jasenovec

Kapelní komponista, který má dar vymýšlet ta nejbizarnější akordová schémata. Těší se, až je jednou v Já Písničce najde jako G C D. Mezi jeho oblíbené činnosti patří promazávání všeho, co je po ruce. Touží mít brejličky zarostlé do tváře a v trumpetě si na horší časy schovává rosničku. 

„Na přední sedačku v autě se prostě musíš prožrat.“

Jakub Semera

Kapelní klenot a jediný majitel hudebního vzdělání vyššího než dva roky v lidušce. Nejen že dokáže vypít libovolné množství piva, ale když to udělá, umí prdět do tuby i zpívat zároveň. Právem mu náleží přední místo v autě, protože s ním nikdo nechce sedět vzadu. Jeho nástroj okouzluje davy, i když mnozí často neví, jak se nazývá.

„Ňémo, je to od B?“

Jindřich Chytráček

Správce kapelního kalendáře a sólista odevzdaný struně E. Přál by si každou dobrou kapelní hlášku vytetovat mezi lopatky. Má pocit, že vždycky může jeho kytara znít ještě o něco medověji. Ve futrálu nosí tahák na rozklad akordů, i když k tomu stejně nejradši používá Kubu.

„Tam byl Ddur, jo? Tak to jsem cejtil jinak.“

Jan Hanzelka

Kapelní MacGyver, který dokáže z libovolného materiálu vyprojektovat funkční konstrukci na zavěšení kapelní plachty. Nebo stojánek na činel. Nebo volnočasový kajak. Má nejhbitější prsty z kapely a je držitelem českého rekordu v nasazování náprstků. A kdo z vás může říct, že umí sólovat na plechovku od Májky…?

„A můžu taky zpívat?“

Zdeněk Horák

Poslední přírustek do naší smečky. Miluje šunky v aspiku a chuť dřeva pod jazykem. My naopak milujeme, když trochu pustí kštici a zmorfuje v medvěda ještě víc než obvykle. Jeho dunivé hmm nemá ve vesmíru konkurenci. Bude první z kapely, o němž vznikne další Murphyho zákon.

„Jo, to nějak uděláme.“

Špetka retrospektivy
aneb Kapelní úspěchy

 2017 

Několikadenní zkušenost s vystoupováním v rámci Českého pivního festivalu v Praze

Divoká karta v soutěži kapel o hraní na festivalu Slunovrat fest

 2018 

6 týdnů v rotaci hitparády Česká dvanáctka s písničkou Střevní chřipka

Vystoupení na South Bohemia Rallye

 2019 

1. místo v soutěži Šance Muzikus

Účast na festivalech jako Rock for People nebo Sázavafest

 2020 

Jubilejní 100. veřejné vystoupení

Nahrávání desky Nemel a jazz ve Vesnickém klubu Chotěmice u Vaška Koubka