JAZZ NENI NUDA!

Šouflšou vznikají v roce 2015 z lásky k dixielandu a českým textařům umě kombinujících humor a hru se slovy. Jiří Suchý, Zdeněk Svěrák, Jan Vodňanský, Ivan Mládek nebo Karel Plíhal, to jsou jména, kterými se kapelní textař, banjista a frontman Ondra Němeček při psaní nejvíc inspiruje. A vsaďte se, že si na ně během koncertu Šouflšou alespoň jednou vzpomenete.

Po melodiích neworleanských jazzbandů a vlastních českých textech je třetí důležitou ingrediencí kapely energická živá show, kterou prokládají rychlá sóla a ještě rychlejší špičkování mezi muzikanty na podiu.

Za svou kariéru se Šouflšou (v aktuálním složení banjo, trumpeta, kytara, tuba, klarinet, saxofon a bicí) objevili v hitparádách Českého rozhlasu a Proglasu, kterou v roce 2022 2x vyhráli. Zahráli si na festivalech jako Rock for People, Sázavafest, Milevské Maškary, Dotkni se Písku, Husí slavnosti Boskovice, FolKaliště nebo Slunovrat a spoustě dalších městských a pivních slavnostech po celé České republice.

Špetka retrospektivy aneb Kapelní úspěchy v průběhu let

2023

Rozhovor s vystoupením živě na rádiu Proglas

Vítězství v soutěži na Welcome stage festivalu Slunovrat – díky tomu nás v roce 2024 čeká hraní na hlavní stage!


2022

Rozhovor na rádiu Proglas

13 kol v hitparádě Kolem se toč

(1. místo s písněmi Balonový let a Jede Nor v ponorce)

Recenze na desku v časopise ROCK&POP


2021

Hraní na Milevských maškarách, největším masopustním průvodu v ČR

Recenze na album Nemel a jazz v časopisu Headliner

Hraní na Headliner Pontonu na Střeleckém ostrově v Praze

Vysněná Malostranská beseda 


2020

100. veřejné vystoupení

Nahrávání alba Nemel a jazz ve Vesnickém klubu Chotěmice u Vaška Koubka


2019

1. místo v soutěži Šance Muzikus

Účast na festivalech jako Rock for People nebo Sázavafest


2018

6 týdnů v rotaci hitparády Česká dvanáctka (ČRo 2) s písničkou Střevní chřipka

2017

Divoká karta v soutěži kapel o hraní na festivalu Slunovrat fest

3denní hraní na Českém pivním festivalu v Praze

ČLENOVÉ KAPELY

Ondřej „Ňéma“ Němeček

Autor všech našich textů a majitel nejplynulejšího pohupu v kolenou napříč generacemi. Mezi jeho odkaz jednou bude patřit speciální chvat na míchání turka a pověst o nakloněné zastávce v Zelenči. Od doby, co máme v kapele valchu, už není terčem posměchu každého zvukaře.


„Kubo, je to od Es.“


Vojtěch „Sláva“ Jasenovec

Kapelní komponista, který má dar vymýšlet ta nejbizarnější akordová schémata. Těší se, až je jednou v Já Písničce najde jako G C D. Mezi jeho oblíbené činnosti patří promazávání všeho, co je po ruce. Touží mít brejličky zarostlé do tváře a kolínka uvedená do taneční síně slávy.


„Na přední sedačku v autě se musíš prožrat.“


Jindřich Chytráček

Správce kapelního kalendáře, manažer a sólista odevzdaný struně E. Přál by si každou dobrou kapelní hlášku vytetovat mezi lopatky. Má pocit, že vždycky může jeho kytara znít ještě o něco medověji. Ve futrálu nosí tahák na rozklad akordů, i když k tomu stejně nejradši používá Kubu.


„Tam byl Ddur, jo? Tak to jsem cejtil jinak.“


Jakub Semera

Kapelní klenot a jediný majitel hudebního vzdělání vyššího než dva roky v lidušce. Nejen že dokáže vypít libovolné množství piva, ale když to udělá, umí prdět do tuby i zpívat zároveň. Právem mu náleží přední místo v autě, protože s ním nikdo nechce sedět vzadu. Jeho nástroj okouzluje davy, i když mnozí často neví, jak se nazývá.

„Ňémo, je to od B?“


Zdeněk Horák

Poslední přírustek do naší smečky. Miluje šunky v aspiku a chuť dřeva pod jazykem. My naopak milujeme, když trochu pustí kštici a zmorfuje v medvěda ještě víc než obvykle. Jeho dunivé hmm nemá ve vesmíru konkurenci. Bude první z kapely, o němž vznikne další Murphyho zákon.


„Jo, to nějak uděláme.“


BÝVALÍ ČLENOVÉ

Jan „Hanz“ Hanzelka

Kapelní MacGyver, který dokáže z libovolného materiálu vyprojektovat funkční konstrukci na zavěšení kapelní plachty. Nebo stojánek na činel. Nebo volnočasový kajak. Má nejhbitější prsty z kapely a je držitelem českého rekordu v nasazování náprstků. A kdo z vás může říct, že umí sólovat na plechovku od Májky...?


„A můžu taky zpívat?“